Oprogramowanie Microsoft - MSDN DreamSpark Premium

Kontynuujemy subskrypcję MSDN DreamSpark Premium (dawniej Academic Alliance), w ramach której otrzymaliśmy dostęp do wybranego oprogramowania firmy Microsoft. Licencją tą objęte są programy narzędziowe (np. kompilatory) oraz system operacyjny MS-Windows - pod warunkiem stosowania go w celu użytkowania tych programów.

Dostarczone oprogramowanie może być wykorzystywane jedynie w celach dydaktycznych i badawczych (non-profit) - stosowanie oprogramowania do innych celów, w szczególności do budowy infrastruktury na wydziale oraz działalności komercyjnej jest zabronione.

W skład pakietu wchodzą między innymi:

• Visual Studio (języki programowania, w tym Visual Basic),
  • Windows 7, Windows 8 oraz inne systemy operacyjne.
  • Serwery .NET Enterprise: serwery Windows, SQL, Exchange, Commerce, Biz Talk, Host Integration, Systems Management, Sharepoint Portal oraz inne,
    Microsoft Access Professional (bazy danych),
  • Microsoft Project Professional (prowadzenie projektów),
  • Microsoft Visio Professional (rysowanie i tworzenie diagramów, projektowanie aplikacji oraz baz danych),
  • Bibliotekę MSDN (aktualizowaną kwartalnie), dokumentacje, publikacje techniczne oraz przykłady kodu, Software Development Kits (SDK), najnowsze oraz testowe wersje oprogramowania, aktualizacje.

W skład subskrypcji nie wchodzi MS Word, Excel, PowerPoint, ponieważ zgodnie z informacją producenta "naszym głównym celem jest dostarczenie jednostkom i studentom narzędzi do specjalistycznych badań naukowych i nauki tworzenia oraz testowania oprogramowania".

Studenci uczestniczący w zajęciach prowadzonych na wydziale są uprawnieni do instalacji dostarczonego w ramach pakietu MSDN DSP oprogramowania na własnych komputerach.

Podstawowe informacje oraz lista dostępnego oprogramowania znajduje się tutaj.

Płyty instalacyjne najpopularniejszych programów są do wypożyczenia w bibliotece wydziałowej. Zasoby te będą sukcesywnie w ramach potrzeb uzupełnianie. W sprawach kluczy instalacyjnych oraz programów, które nie zostały jeszcze przekazane do biblioteki proszę o kontakt mailem lub telefonicznie.

Kliknij tutaj, aby zalogować się w celu pobrania programów i kluczy.