Informacje/Szkolenia

Szanowni Państwo,
Drodzy Studenci,

W nawiązaniu do Zarządzenia Rektora PW nr 16/2020 z dnia 11.03.2020 w sprawie podjęcia w Politechnice Warszawskiej działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa (COVID-19) Biblioteka WIBHiIŚ PW będzie nieczynna w dniach 12 marca - 14 kwietnia.

Informujemy ponadto, że w tym okresie:
- terminy zwrotów wypożyczonych dokumentów bibliotecznych zostały przedłużone do 20 kwietnia,
- opłaty za przetrzymanie wypożyczonych dokumentów bibliotecznych w okresie od 11 marca do 14 kwietnia nie będą naliczane,

 ATTENTION

In connection with preventing COVID-19 spread among the WUT's community, the Rector of Warsaw University of Technology decided that the libraries are closed.*

Library of the Faculty of Building Services, Hydro and Environmental Engineering will be closed to readers from 12.03. - 14.04.2020.

We would also like to inform that during this period:
- returns for borrowed books will be automatically extended to 20.04.2020,
- no penalties will be charged for keeping books borrowed beyond from 12.03.to 14.04.2020.

*https://www.pw.edu.pl/engpw/News/Update

 

 

"UWAGA STUDENCI I ROKU!!!

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że w dniach 3-17 marca br. będzie otwarty ekurs "Przysposobienie biblioteczne" dla studentów rozpoczynających studia w semestrze letnim 2019/2020 oraz tych, którzy nie zaliczyli szkolenia w semestrze zimowym.

Więcej informacji na temat sposobu logowania się do Platformy Edukacyjnej PW znajdziecie Państwo bezpośrednio na Platformie, jak również na stronie domowej Biblioteki Głównej PW w aktualnościach:

https://bg.pw.edu.pl/index.php/aktualnosci-pl/640-szkolenie-biblioteczne-dla-studentow-i-roku-studiow-pierwszego-stopnia-2

 

https://bg.pw.edu.pl/index.php/en/news/619-library-training-for-1st-year-undergraduate-students-2017-2018


 

BiblioWawa - System Wypożyczeń Warszawskich

Od dnia 18 grudnia 2017 r. istniej możliwość wypożyczania książek z innych bibliotek warszawskich uczelni.

 • BiblioWawa - System Wypożyczeń Warszawskich, to wspólny projekt bibliotek warszawskich uczelni wyższych oferujący możliwość wypożyczania zbiorów tychże bibliotek na zasadzie wzajemności.

   

   

   

   

   

  Z systemu mogą korzystać:

  • studenci studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych wszystkich stopni kształcenia PW (z wyłączeniem studentów studiujących w ramach programów wymiany międzyuczelnianej np.Erasmus. MOST, MOSTAR);
  • słuchacze studiów podyplomowych PW;   
  • pracownicy PW, z wyjątkiem osób zatrudnionych na umowę zlecenie lub umowę o dzieło.

  Każda osoba, która jest uprawniona do korzystania z BiblioWawa zgłasza potrzebę korzystania z usługi w Wypożyczalni Studenckiej BG PW (Gmach Główny PW, parter, pok.71).

  Szczegółowe informacje o BiblioWawa: http://www.bibliowawa.bg.pw.edu.pl/

 

 


 

Korzystanie z Biblioteki możliwe jest wyłącznie na podstawie legitymacji studenckiej lub karty bibliotecznej. Od 2008 roku w Bibliotece czynna jest Pracownia Komputerowa z dostępem do internetu, z której korzystać mogą studenci od III roku studiów oraz pracownicy naszego Wydziału. Warunki korzystania z Pracowni określa oddzielny regulamin. Pomieszczenia biblioteczne, w tym czytelnia, objęte są zasięgiem sieci bezprzewodowej.

 

 

Konta umożliwiające dostęp do oprogramowania Microsoft zakładane są w godz.:


Poniedziałek - czwartek: 14.00 - 15.00
Piątek: 11.00 - 12.00

 

 

Zapraszamy do korzystania z serwisu Bibliotekarzy dziedzinowych BG PW

 

 

Copyright 2013 (C) Wydział Inżynierii Środowiska, Politechnika Warszawska
Free Joomla Theme by Hostgator