Sala Rady Wydziału
Przed dziekanatem
Laboratorium biologii molekularnej
Biblioteka

Nieodłącznym elementem dydaktyki są badania naukowe i współpraca z przemysłem, której efektem są praktyczne wdrożenia nowoczesnych rozwiązań technicznych, np. w formie patentów. Daje to jednocześnie gwarancję, że przekazywana naszym studentom wiedza jest aktualna i odpowiednio dobrana. Stwarza to również możliwości dla studentów odbycia ciekawych praktyk zawodowych.

W ramach prowadzonych badań realizujemy projekty finansowane przez Narodowe Centrum Nauki. Naukowe Centrum Badań i Rozwoju oraz bierzemy udział w realizacji grantów finansowanych z innych źródeł, w tym w programach strukturalnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Na wydziale realizowane są również projekty międzynarodowe przy udziale partnerów zagranicznych. Badawcza współpraca międzynarodowa i dobre kontakty z licznymi uczelniami zagranicznymi, nie tylko w Europie, daje szansę naszym studentom na odbycie ciekawych staży naukowych w ramach licznych projektów (np. Erasmus).