Wręczenie dyplomów

W dniu 9 września br. w Auli Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia międzynarodowych studiów Master of Science Programme in Euro Hydroinformatics and Water Management (EuroAquae+).

Projekt ten realizowany jest przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej we współpracy z czterema europejskimi uniwersytetami. W uroczystości wzięli udział koordynatorzy programu z uniwersytetów partnerskich prof. Philippe Gourbesville (University Nice Sophia Antipolis), prof. Frank Molkenthin (Brandenburg University of Technology Cottbus-Senftenberg), prof. Manuel Gomez (Technical University of Catalonia) oraz prof. James Bathurst (University of Newcastle upon Tyne). Wśród zaproszonych gości na uroczystości pojawili się Pani Maria Bołtruszko (przedstawicielka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego), Pani Beata Skibińska (Dyrektor Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Narodowej Agencji Programu Erasmus+) oraz Łukasz Wojdyga (Dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej). W Komitecie Honorowym uroczystości wzięli udział J.M. Prorektor Krzysztof Lewenstein oraz J.M Prorektor Janusz Walo. Ze strony organizatora – Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska w wydarzeniu wzięli udział Dziekan Wydziału, prof. Krzysztof Wojdyga oraz prodziekani Wydziału, prof. Andrzej Kulig oraz dr Jarosław Chudzicki. Wśród znamienitych gości pojawiła się również Pani Lucyna Szypulska-Czkwianianc, Kierownik Działu ds. Studiów Politechniki Warszawskiej. Nie zabrakło również przedstawicieli partnerów przemysłowych programu: Kostya Vasilyev (Jacobs Engineering Group), Rafał Gawron i Cezary Graboś (DHI Polska) oraz Karolina Karpisz (ESRI Polska). Ale najważniejszymi gośćmi tego wydarzenia byli studenci – absolwenci programu EuroAquae z rocznika 2017-2019 (Generacja 14), którzy reprezentowali aż 19 państw z całego świata.

Na początku, przy dźwiękach Gaudeamus, nastąpiło uroczyste wprowadzenie studentów przez dr Wiktora Treichela (członka Senatu Politechniki Warszawskiej i jednocześnie wykładowcy w programie EuroAquae). W części oficjalnej uroczystości gratulacje studentom złożyli zaproszeni goście. Następnie każdy ze studentów z rąk reprezentantów uczelni partnerskich oraz J.M. Prorektora Krzysztofa Lewensteina otrzymał dyplom ukończenia studiów. Słowo podziękowania w imieniu absolwentów wygłosiła Pani Symbat Ukashova z Kazachstanu. Część oficjalną wydarzenia zakończył dr Grzegorz Sinicyn, koordynator projektu EuroAquae ze strony Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia